מה גוגל אוהב?

או במילים אחרות, באיזה שיטות נשתמש בכדי לשפר את הדירוגים של האתר שלנו בתוצאות החיפוש בגוגל?

אני יכול להבין את התסכול שלכם, כשאתם עובדים קשה על אתר מעולה, מוסיפים הרבה פונקציות בכדי לגרום לו להיות להיט בקרב הגולשים ברשת ואף אחד אפילו לא מבקר באתר. אפשר לבזבז המון כסף על קמפיינים של PPC, אך רוב האנשים אשר יגיעו דרך קישורים ממומנים רק סקרנים ומעוניינים לראות מה יש לך להציע ללא כוונה להירשם או לקנות.

אז איך בעצם אנחנו משפרים את הדירוג שלנו בגוגל בכדי לגרום לאתר להיות פופולרי יותר ותוך כדי זה גם לקבל תנועה ממוקדת? אין שום שאלה כי ישנם מספר דרכים לעשות את זה, אך במאמר זה אנו נכנס רק לשניים מהדרכים.

מאמרים ותוכן לאתר כדרך חיים

התחילו בהוספת תוכן לאתר שקשור לנושא של האתר או של מה שאתם מוכרים. במילים אחרות, אם אתם מוכרים "ארונות הזזה" – הוסיפו לאתר מאמרים ותוכן הקשור ל"ארונות הזזה". פשוט רשמו מאמרים אינפורמטיביים על המוצרים שלכם, אל תתנו למאמרים להישמע כפרסומת. הקורא של המאמר ידע יותר על הנושא של המאמר מאשר הוא ידע לפני, וכך גם הרווחתם עוד גולש שימשיך לגלוש ולראות מה יש באתר.

התוכן שיצרתם וכתבתם מאונדקס על ידי הרובוטים של גוגל ונגיד יצרתם מאמר שהכותרת שלו הוא "איך ליצור כוכב בפוטושופ?" כאשר גולש יחפש את מילות המפתח הללו, העמוד שלכם יופיע גבוה בתוצאות החיפוש כל עוד אין אתרים אחרים עם תוכן דומה באותו נושא. מה שמוביל אותנו לשלב מספר 2.

קישורים חד-צידיים

בכדי להופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש מאשר אתרים אחרים, זה נעשה בפשטות על ידי יצירת קישורים, ככל שיותר אתרים מפנים לעמודים באתרכם ללא שאתם מפנים בחזרה לעמוד שלהם, כך הדירוג שלכם בתוצאות החיפוש יעלה.

ניתן להשיג את זה על ידי כתיבת מאמרים נוספים בתחום של האתר ושליחתם לאתרים אחרים או לאינדקסי המאמרים השונים. אין להעלות מאמרים שכבר העלתם קודם לאתר שלכם, כיוון שתוכן משוכפל אינו נחשב מבחינת גוגל ואף עלול להזיק.  במקום זאת, כתבו מאמר חדש ומנוסח היטב כך שבעלי אתרים אחרים יוכלו להוסיף את המאמר לאתרם. בתחתית המאמר, הוסיף תג וקישור חוזר לאתרכם (לדוגמא: "מר כהן, מנכ"ל פוטושופ ישראל, בכדי ללמוד יותר על פוטושופ בקרו באתרו בכתובת…").

חשוב לוודא כי הקישור לאתר פעיל בכדי שאנשים יוכלו ללחוץ עליו (על ידי הוספת קישור בקוד HTML), חשוב מכך שאנשים יוכלו ללחוץ על הקישור, היא העובדה שהרובוטים של גוגל רואים בקישור כקישור לאתרכם ללא קישור חזרה לאתר ממנו יצא הקישור. קישור חד-צידיים הוא סוג הקישור הכי חזק שיש.

גם מאיזה אתר בא הקישור יש חשיבות ואף מאיזה עמוד הקישור מגיע יש חשיבות, גוגל מחשיב קישור מאתרים ממשלתיים, מאתרים של מוסדות השכלה גבוהה (gov.il, ac.il) כקישור איכותי מאוד.  כאשר גם דירוג הפייג'ראנק של העמודים המקשרים אליכם חשובה, ככל שהדירוג גבוה יותר, כך גם דירוג הפייג'ראנק שלכם יעלה.

גם כמות הקישורים היוצאים שיש בעמוד ממנו יוצא הקישור לאתרכם משנה, ככל שיש יותר קישורים יוצאים מאותו עמוד כך ערך הקישור שאתם מקבלים ממנו יורד, ואם מדובר ביותר מ-50 קישורים יוצאים הקישור כמעט וחסר ערך.

כפי שצוין קודם, אלו הם רק שניים מהדרכים בהם ניתן לקדם את הדירוג של אתרכם ולהיות מדורגים גבוה יותר בתוצאות החיפוש הרלוונטיות לאתרכם. המשיכו לחזור על התהליך הזה ותוך תקופת זמן, יהיה לכן מספיק תוכן ומספיק קישורים חד-צידיים שמובילים לאתרכם בכדי למקם את אתרכם גבוה מאוד בתוצאות החיפוש בגוגל.

חשוב מאוד להשתמש אך ורק בשיטות כשרות לקידום האתר, ביצוע קידום אתרים ללא ידע בתחום יכול להזיק ולגרום לנזק שיהיה קשה מאוד להפוך (ולעתים בלתי הפיך) – גם מומחים יתקשו לעזור כאשר אתר יכנס לארגז החול של גוגל (כך מכונה ה"רשימה השחורה" של גוגל), תהליך של קידום אתרים בגוגל הוא תהליך ארוך ולעתים אף מייגע – אך חשוב לא להתייאש, צריך לקחת בחשבון שבכדי שתהליך של קידום אתרים יתחיל להשפיע, יש להתאזר בסבלנות לפחות ארבעה חודשים,  כך גם הPR, גוגל מעדכן את דירוג הפייג'ראנק פעם במספר חודשים.

אליאב לנקרי

אליאב לנקרי

בעלים של חברת GH.A שיווק דיגיטלי. מומחה באסטרטגיות לקידום אתרים נקיות לאורך זמן. כותב את הבלוג שמולכם כבר למעלה מ-7 שנים בגלל הכיף שבתחום.
מקדם אתרים ברוב הפעמים תחת הכובע הלבן ☺- אבל במקרים מסויימים יודע גם לעבור לצד השחור ☻.
אליאב לנקרי
אליאב לנקרי

אליאב לנקרי

בעלים של חברת GH.A שיווק דיגיטלי. מומחה באסטרטגיות לקידום אתרים נקיות לאורך זמן. כותב את הבלוג שמולכם כבר למעלה מ-7 שנים בגלל הכיף שבתחום. מקדם אתרים ברוב הפעמים תחת הכובע הלבן ☺- אבל במקרים מסויימים יודע גם לעבור לצד השחור ☻.

2 תגובות על “מה גוגל אוהב?

 • מאי 2, 2010 12:02 am

  אחלה סיכום 🙂

  הגב
 • מאי 3, 2010 9:41 am

  מאמר שכתוב נפלא, לבחור שהגיב מעליי… קישורים חד צדדיים, הכוונה אינה לבצע ספאם בתגובות בלוגים של אתרים אחרים. בסיום הפוסט מודגש לבצע קידום בשיטות כשרות.

  לכותב הפוסט וקוראים אחרים :

  מעט דגשים על הנושא – תוכן איכותי הוא מדד עיקרי לטיב האתר. מנוע החיפוש קיים בשביל הגולש, כך גם האתר שלכם צריך להיות. במידה והעמודים ממוקדים בעלי תוכן עם ערך מוסף כך גוגל ידרג אתכם גבוה יותר
  כמובן הכל בסינריגה מוחלטת עם שאר המשתנים.

  איכות תוכן נקבעת על פי מספר פרמטרים חשובים , כתיבה נכונה , מיקוד מילות מפתח, שימוש בכותרות משנה, ערך מוסף לקורא.

  קישורים נכנסים – החלפות קישורים הם דרך אחת לבצע קישורים חד צדדיים, הרמת בלוגים ממוקדי נישה, ופורומים , יכולים להווה קישורים חד צדדיים טובים. אמנם איכות הקישורים מבלוג ומפורום היא פחותה ביחס לקישור מעמוד מקודם עם משקל קישורים מאוזן. אך זו דרך טובה להוסיף קישורים איכותיים וממוקדים.

  תדירות העדכון- הרבה בעלי אתרים שוכחים שהתדירות בהם הבלוג שלהם מתעדכן חשובה לגוגל, אם גוגל רואה גדילה מתמדת בעמודים העכביש שלו יסרוק את האתר יותר. אנו מעוניינים שגוגל יסרוק את האתר כמה שיותר בכדי להגדיל את כמות התוכן . (כמות עמודים היא מתשנה שאף הוא נכנס בדירוג)

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *