איך להציל אתר שקיבל עונש מ'גוגל'

העונשים שגוגל מחלקת על ימין ועל שמאל כולנו מכירים וכל יומיים בערך אנחנו שומעים על ממכר על עונש.
גוגל לא תעניש אתרים שעומדים בתנאים שלהם, אלא כאלו שלא עומדים בתנאים ולא הולכים לפי החוקים. איך מתגברים על עונש מגוגל? האם אפשר לחזור לחיים?

אם האתר בעברו נכלל בתוצאות החיפוש ולאחר מספר חודשים אתה כבר לא מוצא את עצמך…כנראה שקיבלת עונש.
אל תילחץ, קח אוויר ותלמד איך אפשר להציל את האתר שלך.

9 שלבים להתגבר על עונש מ'גוגל'

שלב 1

איך להציל אתר מעונש
איך להציל אתר מעונש

לפני מספר ימים העלתי פוסט נחמד על "איך אפשר לזהות קישורים רעים", אז דבר ראשון תבדוק את איכות הקישורים שלך ותתחיל לפי הכללים שכתבתי. אם אתה מוצא קישורים שעלולים לפגוע בך אל תיקח סיכון. תוסיף אותם לרשימה השחורה.

שלב 2

את כל אלו שכן מצאת לנכון להשאיר, תעשה בדיקה אחרונה ותבדוק אם הם בכלל מאונדקסים (את הבדיקה יש לעשות גם על כאלו שאתה חושב שהם מאותו התחום שלך ואפילו לא טרחת לבדוק).

שלב 3

בדוק את חלוקת הטקסט המופיע על הקישורים שנכנסים לאתר שלך. אם האתרים שלך עוסק ב"מטבחים" תדאג שלא כל הקישורים שנכנסים לאתר שלך הם תחת "מטבחים" ויש גם "מטבחים מעץ לבית" \ "למטבחים לחץ כאן" ועוד ווריאציות שונות. (את הכוונה הבנת).
תוכל לבדוק זאת בעזרת מספר כלים: ahrefs.com/majestic.

שלב 4

בדוק אם האתר שלך נמצא ביותר מידי "ספריות קישורים". בעבר זה היה אחלה, נחמד, חביב. אבל היום אתה יכול להענש על זה!

שלב 5

בדוק את הקישורים שבאיכות נמוכה ותעד את הבקשות שלך אל בעלי האתרים עם הבקשה שלך להוריד\לשנות את הקישור.
התיעוד יעזור לך לבקשה שאתה תשלח לגוגל ותראה להם את המאמץ שעשית.

שלב 6

תתחיל לבנות קישורים בצורה טיבעית יותר, הכוונה היא שלא רק מילת המפתח שאתה רוצה לקדם תיהיה הקישורים שאתה בונה אלא גם כאלו: "לחץ כאן!", "קרא עוד >", "בוא תראה את האתר שלי", "כניסה לאתר" ועוד דברים 'טבעיים' שלא כוללים את מילת המפתח שלך.

שלב 7

הכחשה שלי קישורים. למידע נוסף שכתבתי בבלוג שלי תמצאו כאן. ולמידע מגוגל כאן

שלב 8

אם שלב 7 לא עבד לך, אתה יכול לבקש מגוגל לבחון מחדש את האתר שלך.

שלב 9

בניית קישורים איכותיים עם קישורים טבעיים אל האתר שלך (ראה שלב 6). זה יעזור לגוגל 'לבטוח' בך יותר ולתקן חלק מהנזקים שנגרמו מהקישורים עם האיכות הנמוכה שכבר יצרת.

סיכום

עונש מ'גוגל' יכול להיראות לנו כיום הדין. אבל זה משהו שאפשר להתאושש ממנו וראיתי כבר בעלי עסקים שחשבו להחליף דומיין ולשנות את שם המותג שלהם לחלוטין – אבל בעזרת הטיפים האלו שרשמתי אני מאמין שאפשר להציל את האתרים שכבר נענשו.

אליאב לנקרי

אליאב לנקרי

בעלים של חברת GH.A שיווק דיגיטלי. מומחה באסטרטגיות לקידום אתרים נקיות לאורך זמן. כותב את הבלוג שמולכם כבר למעלה מ-7 שנים בגלל הכיף שבתחום.
מקדם אתרים ברוב הפעמים תחת הכובע הלבן ☺- אבל במקרים מסויימים יודע גם לעבור לצד השחור ☻.
אליאב לנקרי
אליאב לנקרי

אליאב לנקרי

בעלים של חברת GH.A שיווק דיגיטלי. מומחה באסטרטגיות לקידום אתרים נקיות לאורך זמן. כותב את הבלוג שמולכם כבר למעלה מ-7 שנים בגלל הכיף שבתחום. מקדם אתרים ברוב הפעמים תחת הכובע הלבן ☺- אבל במקרים מסויימים יודע גם לעבור לצד השחור ☻.

5 תגובות על “איך להציל אתר שקיבל עונש מ'גוגל'

 • ינואר 6, 2014 6:45 am

  תוך כמה זמן הבחינה מחדש עובדת?
  האם יש משנה זהירות שצריך לנקוט?

  הגב
 • ינואר 12, 2014 11:15 pm

  בחינה מחדש לא תמיד עובדת, מקבלים תשובה מגוגל לאחר לא הרבה זמן אני לא זוכר בדיוק כמה אבל זה עניין של כמה ימים אם הזיכרון שלי לא מטעה אותי.

  אני כרגע בתהליכים של להסיר קישורים, לשלוח עוד בקשה, לקבל תשובה שלילית, להסיר עוד קישורים, להגיש עוד בקשה, לקבל עוד תשובה שלילית, וחוזר חלילה (עם אתר של לקוח) – כבר בסבב הרביעי נראה לי.. זה נראה כאילו זה לא ייגמר אף פעם. כל כך הרבה קישורי זבל שהודים בנו לאתר וממש קשה ליצור קשר עם בעלי האתרים כדי לבקש הסרה ידנית.

  אליב יש לי שאלה אליך – אם תוכל לענות לי כאן בתגובות או דרך הפייסבוק זה יעזור אני רוצה לשמוע את דעתך.

  יש לי כמה אתרים שעפו מהדירוגים ושהPR שלהם גם התאפס אבל הם לא קיבלו הודעה רשמית של גוגל על ענישה. החלטתי לוותר על האתרים האלו (לא משנה למה כרגע).

  השאלה שלי האם נראה לך בסדר להשתמש שוב בטקסטים (כתבות ומאמרים) באתר במקום לזרוק הכל לפח? אם אני מוריד את האתר מהאוויר ומחכה שהוא לא יופיע יותר באינדקס – האם אפשר להשתמש בכל התוכן באתר חדש?

  הגב
 • אליאב לנקרי
  ינואר 13, 2014 11:18 am

  שלום יונתן,

  הבחינה מחדש עובדת וזה לא ניהיה חתול ועכבר ברגע שבאמת מגישים לגוגל מה שהם רוצים לראות. הם לא דביליים הרי יש להם את כל הקישורים שהם רוצים שתוריד. ועד שלא תביא להם אותם בכל פעם תקבל את ההודעה.

  לגבי השאלה, אשמח לשתף גם את הגולשים שיידעו;
  אתר שכבר לא מאונדקס בגוגל והוא כבר לא פעיל.
  אין בעיה להשתמש בתוכן שלו, ליתר ביטחון הייתי עושה את זה בהפרש של שבוע-שבועיים עד שה- cache גם ייעלם.

  אליאבוס

  הגב
 • ינואר 15, 2014 7:24 pm

  שלום אליאבוס,

  הכוונה שלי היא שיש מקרים בהם פשוט אי אפשר להסיר את הקישורים. חלקם הגדול לפחות. מדובר בקישורים בעיקר מאתרי מאמרים, אתרי פליג ואתרי אינדקס באיכות ירודה עד מאד. במקרים כאלו דיי נדפקים וגם הDISAVOW לא עובד. העונש לא יורד וגם הדירוגים לא חוזרים.

  מה שכן במקרה הזה העונש הוא על עמודים ספציפיים. אפשר פשוט למחוק את העמודים שקיבלו עונש (בלי 301) לפתוח עמודים חדשים ולקדם אותם מאפס.

  לפחות (אנחת רווחה) אני יודע שזה בגלל חברה הודית ששילמו לה בעבר (הלקוח עבד פעם עם חברת קידום אתרים הודית) ולא בגללי.

  הגב
 • אליאב לנקרי
  ינואר 16, 2014 2:14 pm

  שלום יונתן,

  הכלי Disavow נועד במיוחד עבור מקרים שבעל האתר לא עונהמתעלם, הכלי מאפשר לך לגורם לגוגל להתעלם מהלינק הזה ולא להחשיב אותו לטובתך ולא לרעתך.

  לא יצא לי לשמוע על עונש שדף באתר מסויים קיבל, אני יודע שמענישים דומיין ולא דף ספציפי באתר.

  אליאבוס.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *