טיפים והסברים – צפיפות מילות מפתח

בזמן האחרון אני גולש בפורומים ישראליים ואני שם לב לתופעה מדאיגה בכל הקשור לצפיפות ואיכות המאמרים הנכתבים באתרי לקוחות. אני פה בשביל להזהיר לפני שיהיה מאוחר מידי.
מהי הצפיפות המומלצת? איך לבדוק? איך לנצח את המתחרים שלך? וכמובן, כלים לבדיקת צפיפות.

לא המצאתי את הרקע, הוא באמת קיים וזה מה שעצוב.
לא המצאתי את הרקע, הוא באמת קיים וזה מה שעצוב. (לחצו להגדלה)

מהי צפיפות מילות מפתח?

המדידה של מספר הפעמים שמילת המפתח שלך מופיע במאמר\דף שלך אל מול כמות המילים (השונות) סך הכל במאמר. מסובך? לא איכפת לי. תמשיכו לקרוא!

איך בודקים צפיפות מילות מפתח?

פשוט מאוד לעשות את הבדיקה הזו בעצמך, לדוגמא; אם יש לי מאמר עם 1000 מילים ומילת המפתח שלי מופיעה במאמר 10 פעמים אז צפיפות מילות המפתח שלי הוא אחוז אחד בלבד.

מהי הצפיפות המומלצת?

אתם כאלו צפויים בשאלות שלכם, הכנתי תשובה מראש; לא שמעתי על הצהרה שיצאה לגבי הנושא, אבל המלצות קיימות בשפע חלק אומרים על כל 100 מילים בדף שמילת המפתח תופיע פעם אחת, אני ממליץ (כבר 7 שנים שזה עובד לי יופי) על בין 2%-5% של צפיפות בדף. אם נחרוג ממש-ממש – 7%. לא מעבר.

דבר אחד מוכח אפשר לומר לגבי צפיפות מילות מפתח, אם יש לך צפיפות גבוהה בדף אתה תפגע בדירוגים של האתר שלך וגם אם יש לך מעט מידי בדף אתה גם תפגע.

טיפ ממני: תמיד תוודאו שמילת המפתח נמצאת בכותרת האתר (title), בתיאור הדף (Meta_Description) ובכותרת המאמר (H1) עוד טיפים לגבי אופטימיזציה לעמודים פנימיים

דף התחרות שלי שזכה במקום ראשון - חושבים שהייתי מודע לצפיפות מילות מפתח?
דף התחרות שלי שזכה במקום ראשון – חושבים שהייתי מודע לצפיפות מילות מפתח?

טעות נפוצה מאוד אצל מקדמי אתרים מתחילים היא לחשוב שככל שתשתמש במילת המפתח שלך יותר פעמים בדף כך גם הדירוגים של הדף ישתפרו "פלאים", אך צר לי לשבור לכם את המיתוס הזה – זה לא יקרה.

האלגוריתם של "גוגל" כבר עבר את השלב הזה באבולוציה וכבר מזמן יודע להתמודד עם "דחיסת מילות מפתח בדף", אבל לא אשלה אותכם, הרבה זמן שלא ביצעתי "דחיסה של מילות מפתח" ב"גוגל ישראל", מאז התחרות קידום אתרים שהשתתפתי בה בשנת 2006 (תמונה מצורפת).

איך להבדיל את עצמך מהמתחרים שלך?

אתם בטוחים שהמתחרים שלכם כבר יודעים את כל מה שנאמר פה על הנושא? מבטיח לכם שאני הולך לספר לכם עכשיו משהו שהם לא יודעים והולך לעזור לכם במרדף אחרי המקום הראשון;

★★★ תכתבו בצורה טבעית! ★★★
כן, זה מוזר לכם ואתם בטח קצת עצבניים ואומרים "קראתי את המאמר הזה בשביל זה?!!" אבל תנשמו אוויר, תספרו עד 10…תניחו את העכבר שרציתם לזרוק על המסך…ותחשבו.
האם "גוגל" לא משפרים את האלגוריתם שלהם ומדמים אותו מפעם לפעם יותר למוח האנושי??

אתם יודעים שכן 
(ההוכחה לכך היא Google Translate, יודע לחבר משפטים, לתקן שגיאות וכו. ככל שתראו ששירות התרגומים של "גוגל" משפר את עצמו, ככה תתחילו לדאוג יותר לגבי כל אותם מאמרים שכתבתם ב-2008)

אז למה אתם ממשיכים "לכתוב" מאמרים שאדם נורמלי לא יכול להמשיך לקרוא אותם אחרי השורה הראשונה??

נכון, יש היום תוכנות שיודעות לעבוד עם עברית וליצור מאמרים ולעשות שכתובים בשפע ולחסוך זמן וכסף. אבל תחשבו קדימה, בעתיד זה יכול להרוס לכם שנים של עבודת קידום ושיווק שעשיתם.

כלים לבדיקת צפיפות מילות מפתח בדף

קיימים עשרות, אם לא מאות שירותים שמאפשרים בדיקה אונליין ובחינם. אני לא משתמש בכולם ולכן לא אמליץ לכם על כאלו שאין לי ניסיון איתם.

Ranks.nl – Page Analyzer
כלי מצויין שנותן דוח מפורט מעבר לצפיפות מילות מפתח לאחר שתקלידו את כתובת האתר שלכם + מילות המפתח שתרצו לבדוק הוא יפרט לכם במספר טאבים שונים אודות האתר שלכם. (הטאב הראשון ידבר על הצפיפות) – עובד עם עברית.

SEO Chat -Page keyword density analysis

SEO Quake

אתר וותיק וידוע שמאז ומתמיד התמחה בכלים למקדמי אתרים גם פה הוא מציג כלי נוח וברור לשימוש, אבל החסרון היחיד – לא עובד עם עברית.
(בלי שום קשר, יש הרבה כלים ששמתי לב שיכולים להיות שימושיים – אז תתנסו ותוסיפו למועדפים, לכו תדעו מה תצטרכו).

SEO quake Tool-bar
כולכם מכירים אותו, אבל מעטים ממכם משתמשים בכל האפשריות שהוא נותן. תגידו לדף שאתם מעוניינים ותלחצו על האייקון בצד המסך > בתפריט שנפתח לחצו על "Keyword Density…" והכל כבר יוצג לכם בטבלאות מסודרות – עובד עם עברית.

אלו הכלים שאני משתמש בהם ומאוד מרוצה. אם יש לכם המלצות אתם מוזמנים לרשום אותם בתגובות.

לכל המתחכמים שעכשיו רצים לבדוק את צפיפות מילות המפתח בדף הזה, תנו לי לחסוך לכם.
המילת מפתח "צפיפות מילות מפתח" -1.8% לפי SEO quake

אליאב לנקרי

אליאב לנקרי

בעלים של חברת GH.A שיווק דיגיטלי. מומחה באסטרטגיות לקידום אתרים נקיות לאורך זמן. כותב את הבלוג שמולכם כבר למעלה מ-7 שנים בגלל הכיף שבתחום.
מקדם אתרים ברוב הפעמים תחת הכובע הלבן ☺- אבל במקרים מסויימים יודע גם לעבור לצד השחור ☻.
אליאב לנקרי
אליאב לנקרי

אליאב לנקרי

בעלים של חברת GH.A שיווק דיגיטלי. מומחה באסטרטגיות לקידום אתרים נקיות לאורך זמן. כותב את הבלוג שמולכם כבר למעלה מ-7 שנים בגלל הכיף שבתחום. מקדם אתרים ברוב הפעמים תחת הכובע הלבן ☺- אבל במקרים מסויימים יודע גם לעבור לצד השחור ☻.

4 תגובות על “טיפים והסברים – צפיפות מילות מפתח

 • ספטמבר 30, 2014 9:45 am

  היי אליאב, הורדתי את ה SEO שהמלצת עליו והוא מראה לי שלמשל על המאמר שלך המילים החזקות ביותר הן "אתרים וקידום". אתה אמרת שהוא יראה צפיפות מילות מפתח. למה אני שואלת כי אצלי הוא מראה שהמילים הכי בולטות הן "עוד וקרא" דבר שמאוד מבאס אותי כמובן. אני לא מבינה איך זה עובד וממש אשמח לעזרה…

  הגב
  • אליאב לנקרי
   ספטמבר 30, 2014 9:57 am

   היי הגר,

   הכלי בעצם מראה לך בכל דף מה הן המילים המוזכרות ביותר בכל עמוד, אם אתה רוצה לשנות את הצפיפיות את צריכה להוסיף תוכן לעמוד שלך שכולל את מילות המפתח שאת מעוניינת שיהיו שם.

   אליאבוס.

   הגב
 • ספטמבר 24, 2015 8:23 am

  תודה רבה, טוב לדעת את זה בתור מקדם מתחיל 🙂

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *